SIK SORULAN SORULAR | Bursa Kamelya Ve Bungalov Ev İmalatı
Bizimle İletişime Geçin
Aşağıdaki iletişim bilgileri ile bize ulaşabilirsiniz.
Üçevler Mah Ulupınar Sk No:9
Bursa/Nilüfer
SIK SORULAN SORULAR
Neden Vita House?
Vita house, seçkin çalışan kadrosu ile sizlere ihtiyaç ve istekleriniz doğrultusunda tasarım, projelendirme ve uygulama imkanı sunmaktadır. Yüksek kalitedeki ürünleri ve profesyonel imalatı ile sizlere modern ,estetik ve güvenli bir yaşam alanı yaratır. Çoklu konseptleri ile herkesin beğenisine hitap eder.
Projelendirme ve tasarım işlemi nasıl yapılmaktadır?
Öncelikle gelen müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda talep ettiği m2’ye uygun olan projeler çizilmektedir. Ardından evin bütün özellikleri, müşterilerimizin seçimleri doğrultusunda belirlenir. Bu seçimlere uygun statik ve mimari çizimler tamamlanır. Yapılan tasarımlar müşterilerimizin beğenisine sunulur. Onay alındıktan sonra uygulama aşamasına geçilir.
Kendi isteklerimize göre tasarlanabilir mi?
Vita House, misyonu gereği sizlere bünyesinde bulunan mimar ve mühendisleri ile hayalinizdeki evi tasarlamayı ve uygulamayı hedeflemektedir. Evinizin mimarisini, kat planlarını ve iç tasarımlarını sizin dilediğiniz gibi tasarlar ve teslim eder.
Isı yalıtımı nasıldır?
Ahşap evler, ısıyı uzun süre içerisinde sakladığı için taş, beton ve tuğla yapılara kıyasla önemli miktarda enerji tasarrufu sağlar. Aynı zamanda düşük ısı iletimi ve yüksek ısı kapasitesi sunarak yaz aylarında daha serin, kış aylarında ise daha sıcak olmasını sağlamaktadır.
Depreme karşı dayanıklı mıdır?
Çelik yapısı gereği yüksek mukavemete sahip bir malzemedir. Hafif ve esnek olması nedeniyle daha az deprem yüklerine maruz kalır, sağlamdır. Ahşap da aynı şekilde son derece hafif bir malzemedir. Aynı zamanda iskeletinde bulunan eleman ve çivili birleşme yeri olduğundan kuvvetleri absorbe eden çok fazla yük yolu vardır. Böylelikle depreme karşı diğer yapılara oranla çok daha dayanıklıdır.
Isınma için hangi yöntemleri kullanabiliriz?
Tamamen sizin tercihinize göre ayarlanmaktadır. Yaygın olarak elektrikli şömine veya klima kullanılmasına karşın soba tercih edebilirsiniz.
Yangına karşı dayanımı nasıldır?
Tercihlerinize göre değişmektedir. Ahşap yanıcı bir madde olmasına karşın yangına karşı dayanıklı bir malzemedir. Ahşap evler yangına karşı 30 ile 90 dakika arasında bir mukavemet gösterebilirler. Çelik yanıcı bir madde olmamasına rağmen yangın esnasında çeliğin mekanik özellikleri olumsuz yönde etkilenmektedir.
Ahşap yapıların bakımı nasıldır? Kullanım ömrü ne kadardır?
Ahşap yapıların ömrü diğer yapılara göre çok daha uzundur. Ahşabın kullanım ömrünü arttırmak için bakım ve onarım işlemlerini profesyonel bir şekilde yapılması gerekir. Bakım yapılmadan önce ahşabın kullanım amacına göre nelerden koruyacağınızı bilmeniz gerekir. Bunun için ekibimizle iletişime geçip en sağlıklı bakım işlemlerini öğrenebilirsiniz.
Şehirler arası hizmet veriliyor mu?
Tüm Türkiye’ye hizmet verilmektedir. Fakat tasarım ve uygulama süreci değişiklik göstermektedir.
Sipariş verildikten sonra ne kadar sürede teslim edilir?
Tercihlerinize göre farklılık göstermekle birlikte yaklaşık olarak 60 ile 90 gün arasında evinize kavuşabilirsiniz.